A kisbabák levegőztetése tavasszal
Nemrég született a kisbabád és fokozatosan szeretnéd hozzászoktatni a levegőztetéshez tavasszal? Aggódsz, hogy megfázik a változékony időjárás miatt, de szeretnétek együtt élvezni a nap sugarait?
Alapos felkészüléssel és egy kis odafigyeléssel megelőzhetők a problémák. Olvasd el a cikket és készítsd fel újszülött kisbabádat a külvilág csodáira.
Miért levegőztesd a kisbabádat?
Már túl vagyunk a márciusi napéjegyenlőségen és az asztrológia szerint is beköszöntött a tavasz. Melegszik az idő, hosszabbá váltak a nappalok és ahogy ébred a természet, mindenkinek kedve támad egy kiadós kiránduláshoz vagy sétához a természetben.
Már 2 hetes újszülöttel is érdemes pár perce kikukkantani a jó időbe, hiszen ezzel is erősíted az immunrendszerét.
A nagyobb babákkal egyre több időt lehet a szabadban tölteni. Nemcsak azért, mert óriásiakat aludhatnak a friss levegőn, hanem azért is, mert megcsodálhatják az ébredő élet apróságait: a szép és illatos virágokat, színeket, formákat és apró bogarakat.
A világra a babakocsiból, a hordozóból és kenguruból is rácsodálkozhatnak, ez pedig a szülőknek is csodás élményt adhat.

Hogyan szoktasd hozzá a babádat a levegőztetéshez tavasszal?
Pár napos babák mellet először a lakásba érdemes beengedni a friss levegőt. Vidd ki abból a helyiségből a kicsit, ahol szellőztetni szeretnél. Ezután hagyd, hogy a levegő újra felmelegedjen, még mielőtt visszaviszed a csöppséget.
Figyelj arra, hogy ne legyen huzat, mert az újszülöttek szeme egy pici légmozgástól is begyulladhat és meg is fázhatnak.
A baba jelenlétében 10 napos kortól lehet kinyitni az ablakot csupán pár percre. Ezt is csak úgy, hogy felöltözteted az évszaknak megfelelően és nem csinálsz huzatot. 2 hetes korában 5-10 percre már kiviheted a levegőre is, majd az időtartamot fokozatosan növelheted.
Mivel a szülés utáni gyermekágyi időszak (6 hét) a regenerálódást szolgálja, érdemes saját magadra is odafigyelned. Ha nem érzed magad elég erősnek a sétákhoz, nyugodtan told el pár nappal a levegőztetés megkezdését és ne növeld nagy ütemben a séták idejét.
Esős, párás, szeles időben inkább maradjatok otthon, amikor pedig kimozdultok, csendes parkokat, ligeteket, vagy a saját kerteteket válasszátok.

Hogyan készüljetek fel a közös kiruccanásra?
Mikor már megerősödött a baba, nagyobb, fél vagy 1 napos kirándulásokat is betervezhettek.
Nem kell megijedned, hogy felborítod a kicsi napirendjét, mert hamar visszarázódik majd a megszokott kerékvágásba.
A levegőn töltött közös idő aranyat ér, de nem árt felkészülni rá.
- Ne menjetek túl messzire és ne tartson az út fél vagy 1 óránál tovább, mert a baba könnyen nyűgössé válhat.
- Tele pocakkal és tiszta pelussal induljatok el, hogy minél kellemesebben teljen az út.
- Ne csak babakocsit, hanem hordozókendőt, kengurut vagy háti hordozót is vigyetek magatokkal, hátha unalmassá válik a babának, hogy folyamatosan a babakocsiból kell kitekintgetnie.
- Vigyetek magatokkal pokrócot és egy kis elemózsiát is egy kellemes piknikhez és a kényelmes szoptatáshoz.
- Ha tápszeres a baba, termoszban bekészíthettek egy kis langyos vizet is.
- Ha már kanalat használtok, akkor vigyetek olyan bébiételt, amit nem kell megmelegíteni.
- Amennyire lehet, alkalmazkodjatok a baba napirendjéhez, például induljatok el alvásidőben.
Összefoglalás
A kisbabák levegőztetése tehát jótékony hatással van az immunrendszerükre és kinyitja számukra a világot is. Hordozókendőben a közelséget is megtapasztalhatják, a babakocsiban pedig nagyot aludhatnak a friss levegőn.
Természetesen az anyukáknak és apukáknak is szükségük van egy kis kimozdulásra. A természetben töltött idő pedig regeneráló és feltöltő hatással lehet a lélek és test számára is.
Ha szeretnéd kisbabád egészségét és fejlődését más módszerekkel is támogatni, akkor gyertek el hozzám kisbaba masszázsra! Várlak Titeket szeretettel!
Források:
https://www.brendon.hu/tavaszi-programlehetosegek-gyerekekkel-hajra-jo-ido-blog-x-378
https://miluklub.hu/tudastar/cikk/az-ujszulVott-levegoztetese-bf
https://www.kismamablog.hu/gyermekneveles/kirandulas-babaval