Barion Pixel

Készüljetek tudatosan a baba érkezésére!

Ezért használj kismama párnát várandósan és anyukaként is

A kismama párna egy olyan univerzális eszköz, ami jó barátod lehet a várandósság alatt és a baba születése után is.

Ebből a cikkből megtudhatod, hogy a kényelmed és testi és lelki egészséged érdekében miért érdemes kismama párnát használnod.

image 103
image 103

A kismama párnák nem összekeverendők a szoptatós párnákkal! Míg a várandósok számára tervezett verziók használhatóak szoptatáshoz is, visszafelé már nem működik a matek.

A szoptatós párnák alakra hasonlítanak hozzájuk, de sokkal kisebbek a kismamák számára kifejlesztett típusoktól. Anyagban is különböznek: a kismama párnák rugalmasabbak és jobban alkalmazkodnak a test vonalához és helyzetéhez.

A kismamáknak tervezett párnák megfelelnek a legfőbb ortopédiai irányelveknek. A hosszú, rúd formájú párnák általában U alakban készülnek. Összehajthatók, sokszor a két végük is összeköthető. Ez a funkció leginkább szoptatásnál jön jól.

A huzat cipzáros és levehető, így könnyen mosható. Antiallergén, jól szellőző és lélegző töltelékeket használnak hozzá:

– mikrogyöngy (hungarocel)

– pelyva (a bio tönkölybúza lehántolt része)

A pelyvával – habár természetes alapanyag – készült párnák igen súlyosak, így utazáshoz nem a legalkalmasabbak.

A kismama párnák nem nyomódnak össze, nem ereszkednek meg, így mindig tökéletes támaszt nyújtanak a test minden kritikus pontján. Úgy hajtogathatod őket, ahogy csak szeretnéd annak érdekében, hogy kényelmes, hosszú alvásban legyen részed.

A kismama párna a test vonalát követve támasztja meg a pocakot, a derekat és a vállakat. Ahogy gömbölyödik a pocak, úgy válik egyre nehezebbé a kényelmes pozíció megtalálása.

Ebben segít a kismama párna. Nagy pocakkal az oldal fekvés a leginkább ajánlott pozíció. Háton fekvés közben a baba nyomja a szerveket, a hason fekvés pedig még terhes párnával is csak óvatosan kivitelezhető.

A rendszeres esti WC túrák és gyomorégések közepette a kismama oldalfekvésből, a kezeire támaszkodva tud a legkönnyebben felállni. A terhespárna szintén ebben a pozícióban teszi az egyik legjobb szolgálatot: támasztja a fejet, a vállat, a pocakot, a hátat és a medencét is.

Egyenesen tartja a gerincet, a csípőt és a nyakat, illetve segít a megfelelő vérkeringés fenntartásában. Oldalt fekve ráadásul a baba vér- és tápanyagellátása is fokozottabbá válik.

image 104
image 104

Feküdj be az U alakba, majd kezeiddel és lábaiddal öleld meg kényelmesen a párnát és fektesd rá a fejedet! A kismama párna tripla befektetés a kényelembe, mert kívülről még a párod is megölelheti. És hogy miért tripla az a befektetés? Mert még szoptatáshoz is használhatod! 

A kismama párna szoptatáshoz is kitűnő választás. Csavard a párnát a derekad köré, kösd meg és élvezd jótékony hatásait:

– Etetés közben tehermentesítődik a nyak és gerinc, illetve nem fárad el a kar és a hát.

– Az anyukának nem kell a gyerek fölé hajolnia, hanem a baba könnyen a mellre

fordítható.

– A mama ellazulhat és teljes figyelmével a babára koncentrálhat. Ez jótékonyan hat a

pici közérzetére és a tejtermelődésre is.

A kismama párna tehát széleskörűen használható kiegészítő lehet a várandósságod során és anyaságod első éveiben.

Úgy vélem, hogy a pihentető alvás, és az egészség érdekében minden kelengyelista alapdarabja kell, hogy legyen. A tökéletes kelengyelistáról ebben a cikkemben írtam.

Ha pedig a párna beszerzése mellet még többet szeretnél tenni a testi és mentális egészségedért, gyere el hozzám egy pihentető kismama jógára vagy masszázsra! Várlak szeretettel!

Források:

https://mommies.hu/blogs/kismama_anyuka_blog/kismama-

parna?helix_ad_id=17293690222___

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük