Barion Pixel

Készüljetek tudatosan a baba érkezésére!

Miért ajánlott a babatorna akkor is, ha minden rendben?

A babatorna nemcsak akkor ajánlott, ha csemetédnek valamilyen mozgásfejlődési lemaradása, vagy rendellenessége van.

A hangsúly a megelőzésen és a természetes fejlesztésen van.

Miután elolvastad ezt a cikket meg fogod látni, hogy már egy kis szabad tér biztosításával és néhány egyszerű gyakorlattal rengeteget tehetsz kisbabád megfelelő mozgásfejlődésének érdekében.

babatorna

Minden anyuka szeretné gyermekét a legügyesebbnek látni, vagy legalábbis nem akarja aztérezni, hogy lemaradt más babáktól a fejlődésben. Ha te is ezen aggódsz, akkor a legrosszabb, amit tehetsz, hogy összehasonlítod őt más babákkal.

Minden babának megvan a saját fejlődési tempója, ezért érdemes higgadtnak, de mégisfigyelmesnek lenned. Semmiképp ne erőltesd olyan mozgásformák elsajátítását, amire ő még nem készült fel!

A mozgásfejlődési szakaszok egymásra épülnek, ezért a gyerekeknek mindegyiken végig kellmenniük. A babák fokozatosan tanulják meg azokat a készségeket, amik felkészítik őket a következő mozgásformára.

Például, ha még nem tud egyedül járni a babád, ne segítsd őt kézenfogva a járásban!Ilyenkor még a mászás szakaszában van, amikor megtanulja a járáshoz szükséges technikákat, valamint kifejlődik az egyensúly kialakításához szükséges idegrendszere és izomzata is.

babatorna

A babák mozgásfejlődésének alapja az idegrendszer érése, amit többféle tevékenységekkel serkenthetsz.

Az egyik legalapvetőbb és legkönnyebb fejlesztési mód, ha bőven hagysz neki teret a szabad mozgásra.A kisbabák lényegében saját magukat edzik.

Elképesztően aktívak, rácsodálkoznak a világra, mindent meg szeretnének ismerni éstermészetes módon próbálgatják a saját határaikat. Igazi örökmozgók, akik pármásodpercenként pozíciót váltanak, ezzel saját maguktól erősítenek.

Rövid távon így fejlődik az izomerő, valamint a csontok és ízületek is felkészülnek a soronkövetkező mozgási fázisra.

Hosszú távon a gondolkodási képességek, a szem-kéz koordináció fejlődik, kialakul atestséma és a térérzékelés. Az első három hónap a legtökéletesebb időszak a babák mozgáskoordinációjának és idegrendszerének fejlesztésére.

A másik lehetőség az otthon is végezhető mindennapi babatorna. Ez csodálatos alkalom aszemkontaktus tartós fenntartására és az érintésre. Így kisbabád mozgása, idegrendszere ésa köztetek folyó kommunikáció is fejlődik.

Hason fekvés:

A hason fekvés a mozgásfejlődés alapja.

Néhány napos kortól már pocakra fektetheted a babádat, ami arra készteti őt, hogy felemelje a fejét. Így fejlődnek a motorikus képességek és kiegyenesednek a fej és nyak körüli izmok.

Ha nem szeret a babád hason feküdni, akkor is muszáj gyakorolni. Elég naponta pár alkalommal 1-1 percre hasra tenni. Így idővel hozzászokik és egyre kisebb erőfeszítésébe fogkerülni, hogy felemelje a fejét.

Biciklizés:

A baba hajlékonyságát, mozgási képességeit a térdeinek, lábainak, hasizmának mozgatásával is növelheted, valamint kezelheted a puffadást is.

Játékok felemelése és elkapása:

3-4 hónapos kortól érdemes hasonló, játékos gyakorlatokat végezni. Ezzel fejlődik a kéz-szem koordináció, a tartó-fogó képesség, valamint az izomzat is.

Tedd a babádat egy magas székbe, pakolj elé különféle játékokat és mutasd meg neki, hogy hogyan emelgetheti őket. Vagy szalagra kötve lóbálj előtte játékokat, amiket ő megpróbálhat elkapni.

Néhány egyszerű babatorna gyakorlattal sokat tehetsz gyermeked mozgásának egészséges fejlődéséért.

Míg egymás szemébe néztek, megérintitek egymást, egyre erősebb lesz a köztetek lévő kapcsolat és a közös torna egy bensőséges, jókedvű játék lehet mindkettőtök számára.

A kötődés kialakítására és az idegrendszer fejlesztésére a babamasszázs is kitűnő lehetőség, ami hozzájárul az immunrendszer erősödéséhez is.

További részletekért kattints ide és tudj meg mindent a babamasszázs szolgáltatásomról! 

Források

https://hordozo.hu/mozgasfejlesztes-hatekonyan-otthon-256

https://sportoljma.hu/magazin/babatorna-7-gyakorlat-babaknak

https://www.kismamablog.hu/mozgasfejlodes/a-kuszas-maszas-jatekos-tanitasa

https://www.kismamablog.hu/mozgasfejlodes/mozgasfejlodes-mindent-a-maga-idejeben

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük